Radom 26-600, ul. Batorego 13

Zadzwoń do nas: 601 383 183

Fizjoterapia psa i kota w Radomiu

Radomski Ośrodek Rehabilitacji Psów i Kotów

Zapraszamy do kompleksowego Radomskiego Ośrodka Rehabilitacji Psów i Kotów w Radomiu. Posiadamy wszystkie niezbędne sprzęty, dzięki którym twój Pupil nabierze sił lub wróci do zdrowia.

Jesteśmy placówką gdzie kompleksowo zajmujemy się leczeniem zwierząt poprzez diagnostykę, zabiegi operacyjne a następnie rehabilitację. Zapewniamy kompleksowe usługi w jednym miejscu pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Fizjoterapia psa i kota w Radomiu

Radomski Ośrodek Rehabilitacji Psów i Kotów

Zapraszamy do kompleksowego Radomskiego Ośrodka Rehabilitacji Psów i Kotów w Radomiu. Posiadamy wszystkie niezbędne sprzęty, dzięki którym twój Pupil nabierze sił lub wróci do zdrowia.

Jesteśmy placówką gdzie kompleksowo zajmujemy się leczeniem zwierząt poprzez diagnostykę, zabiegi operacyjne a następnie rehabilitację. Zapewniamy kompleksowe usługi w jednym miejscu pod okiem wykwalifikowanej kadry.

 

W szczególności zapraszamy Pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa- przeprowadzamy diagnostykę obrazową- tomograf, natychmiastowe operacje a następnie rehabilitacje. Postawiliśmy już setki psów na nogi- mamy doświadczenie, wiedzę i a przede wszystkim praktykę

Celem fizjoterapii jest przywrócenie sprawności fizycznej pacjentowi  po urazach, zabiegach ortopedycznych, a także chorobach neurologicznych, stawów, mięśni oraz innych schorzeń, mających wpływ na ruchomość zwierzęcia. Jej głównym zadaniem jest wzmocnienie mięśni, poprawa mobilności, a także skrócenie rekonwalescencji.

Specjalistyczne zabiegi fizjoterapii psów i kotów :

Magnetoterapia

Magnetoterapia jest zabiegiem z zakresu medycyny fizykalnym umożliwiającym leczenie polem magnetycznym . Metoda ta wykorzystuje pozytywne oddziaływanie zmiennego pola magnetycznego o niskich częstotliwościach na organizm pacjenta . Podczas zabiegu pole magnetyczne przenika przez poszczególne struktury ,przez cały ustrój docierając do każdej jego komórki .Podczas tego zabiegu  działamy różnymi częstotliwościami jak i różnym natężeniem dostosowanym do indywidualnych potrzeb pacjenta .

Laseroterapia

tak zwana Terapia leczenia Laserem biostymulującym trzeciej generacji .
Leczenie za pomocą promieniowania lasera to przede wszystkim bezpieczna metoda fizykoterapii wywołująca w tkankach procesy regeneracyjne .
Zabiegi są bezbolesne i bezpieczne dla zwierzęcia ,dlatego mogą być stosowane zarówno w przypadku chorób przewlekłych , podostrych a nawet ostrych .
W laseroterapii biostymulacyjnej zwanej również laseroterapią niskoenergetyczną wykorzystujemy urządzenia wytwarzające promieniowanie laserowe z zakresu
światła widzialnego i podczerwieni .
Parametry zabiegowe dostosowywane są indywidualnie do potrzeb pacjenta ,do odpowiedniej jednostki chorobowe .Promieniowanie działa przeciwbólowo, przeciw-obrzękowo i przeciwzapalnie .

Terapia falą uderzeniową

Terapia falą uderzeniową to jedna z najbardziej efektywnych metod leczenia schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego . Przy odpowiednio dobranych parametrach zabiegowych ,dzięki penetracji fal w głąb organizmu ,terapia jest skuteczna w leczeniu procesów chorobowych zlokalizowanych zarówno powierzchniowo jak i w głębszych strukturach mięśniowych .
Zastosowanie fali uderzeniowej pozwala na stymulowanie wybranych miejsc ciała ale również na terapię danych jednostek chorobowych .
Zabiegi terapeutyczne związane z głęboką penetracją przynoszą wiele korzyści a ich skuteczność została potwierdzona klinicznie .
Terapia pozwala na leczenie przewlekłego bólu  jak i dyskomfortu związanego ze zwyrodnieniami i stanami zapalnymi ścięgien ,mięśni ,kości  czy też więzadeł .

Elektroterapia

Elektrolecznictwo -to dziedzina fizykoterapii obejmująca leczenie schorzeń układu nerwowo-mięśniowego za pomocą prądów o różnej częstotliwości oraz natężeniu stymulujących tkanki .
Celem zabiegów elektroterapeutycznych jest :
-leczenie bólu ,
-zwiększenie ukrwienia tkanek ,
-regeneracja tkanek ,
-niwelowanie obrzęków, wysięków ,
-poprawa siły mięśniowej ,
-obniżenie napięć mięśniowych ,
-pobudzenie i skurcz włókien mięśniowych

 

Ćwiczenia sensoryczne

Ultradzwięki

Bieżnia sucha dla psa i kota

Bieżnia mokra dla psów i kotów

Terapia manualna

Rehabilitacja psa i kota Radom – przebieg wizyty – weterynarz Kielce

Na wizytę u fizjoterapeuty zwierzęcego możemy zdecydować się także  po zauważeniu (często drobnych) zmian w zachowaniu zwierzęcia. Do najczęstszych sygnałów alarmowych zaliczymy inny chód, częste zmiany pozycji podczas odpoczynku czy snu oraz zmniejszenie aktywności ruchowej.

Podczas wizyty dokonujemy precyzyjnej analizy wszystkich badań i uwag określonych w skierowaniu otrzymanym przez lekarza weterynarii  . Zwykle pierwszym krokiem na wizycie jest odpowiedni masaż określonego obszaru ciała zwierzęcia. Ma on na celu rozgrzać i rozluźnić mięśnie oraz wspomóc krążenie. Następnie, po ustaleniu wstępnego planu leczenia ,  przeprowadzany jest odpowiedni zabieg elektroterapeutyczny, hydroterapeutyczny bądź inny, zalecony przez Naszego specjalistę.

 

Doświadczony zoofizjoterapeuta weterynaryjny Radom- zoofizjoterapia psów i kotów

Nasz dyplomowany zoofizjoterapeuta ,Pani Joanna, ma ogromne doświadczenie weterynaryjne ,jest również magistrem inżynierem zootechniki oraz technikiem weterynarii. Od lat pracuje przy leczeniu zwierząt, zna doskonale ich anatomię, posiada specjalistyczną wiedzę we wszystkich dziedzinach fizjoterapii. Opiekuje się również hospitalizowanymi pacjentami w naszej przychodni. Posiada ukończone specjalistyczne kursy z zakresu fizjoterapii małych zwierząt oraz kursy specjalistyczne min. taping , praca na ranach oraz kursy z zakresu wykorzystania specjalistycznych urządzeń w fizjoterapii zwierząt.

Pupile, które trafiają do niej na terapię, szybko powracają do pełni sił.

Nasz fizjoterapeuta to również doświadczony technik weterynarii, potrafiący m.in. czytać zdjęcia RTG , analizować wyniki badań zwierzęcia oraz doskonale potrafi zająć się Państwa pupilami . Podczas wizyty każdy pacjent traktowany jest indywidualnie , co w zależności od jego temperamentu  , stanu zdrowia pozwala dobrać optymalną metodę terapeutyczną .

Nasi Pacjenci są niemal z całej Polski. Warszawa, Lublin, Łódź, Kielce – zoofizjoterapeuta dla zwierząt pomaga zwierzętom nie tylko z naszego regionu.

Fizjoterapia zwierząt to metoda stosowana w lecznictwie weterynaryjnym , która zyskuje co raz większą to popularność zarówno w Polsce jak i zagranicą. Wykorzystywana jest z powodzeniem w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń ortopedycznych/neurologicznych u psów, kotów i innych zwierząt.

Nasza placówka jest na bieżąco z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi fizjoterapii i rehabilitacji psów i kotów. Fizjoterapia odkrywa kluczową rolę w łagodzeniu bólu i przywrócenia zdrowia pacjentowi po skomplikowanych operacjach czy poważnych urazach. Fizjoterapia polega na specjalnych masażach i ćwiczeniach, które niwelują sztywność stawów i zapobiegają zanikowi mięśni.

Stosowanie zabiegów zoofizjoterapii jest pewnego rodzaju uzupełnieniem leczenia chirurgicznego. Fizjoterapia zwierząt ma zastosowanie w takich przypadkach jak chociażby przy leczeniu złamań, ścięgien czy stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa i wiele więcej .

Dzięki możliwości użycia innowacyjnych urządzeń do fizjoterapii oraz doświadczeniu naszych pracowników mamy możliwość zaproponować Państwu szybsze odzyskanie sprawności Państwa pupila oraz poprawę ich komfortu życia !

Personel prowadzący

Joanna Maleszyk

technik weterynaryjny

mgr inż. zootech. Joanna Maleszyk

  • specjalność: hodowla i użytkowanie zwierząt oraz zarządzanie produkcją w chowie zwierząt
  • zoofizjoterapeuta

Zobacz też

Napieraj i Synowie

Godziny otwarcia

Poniedziałek- Piątek 8.00 – 22.00
Sobota 9.00 – 22.00
Niedziela 10.00 – 20.00

Dobry weterynarz Radom.

Wybór placówki weterynaryjnej i odpowiedniego lekarza to jedna z najważniejszych decyzji, którą jako opiekun czworonogów przyjdzie nam podjąć. Leczenie pacjentów to od lat nasza ścieżka zawodowa i niezwykła podróż. Przychodnia dla zwierząt Radom.

Daj nam szansę, abyśmy wspólnie mogli ją razem przejść.